Jakich narzędzi używa szklarz?

Jakich narzędzi używa szklarz?

11 kwietnia, 2022 Wyłączono przez admin

Narzędzia dla szklarza

Podstawowe wyposażenie zakładu szklarskiego

W każdy chyba zawodzie ma się do czynienia z narzędziami, których celem jest ułatwienie zadania wykonywania codziennych obowiązków. Takich narzędzi potrzebuje również szklarz. Niezależnie od tego, czy na co dzień pracuje on samodzielnie, czy też prowadząc zakład szklarski. Co powinna posiadać taka osoba? Na pewno przecinaki. Używany jest do przecinania materiałów budowlanych, w tym właśnie. Chociaż należałoby dodać, że przecinaki użytkowane są nie tylko przez szklarzy, ale również przez dekarzy, czy też tynkarzy.To jedno z najpopularniejszych narzędzi, które znajduje szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Można je również często spotkać w domowych warsztatach.

Wiertła do szkła

Szklarz nie obędzie się bez wierteł do szkła. Z wyborem ich należy bardzo uważać. Może się bowiem okazać, że źle dobrane wiertła do szkła uszkodzą materiał. Co dalej? Cała tafla szklana będzie nadawała się jedynie do wyrzucenia. Podczas zakupu tych wierteł nie można zapomnieć o tym, aby pod uwagę wziąć ich rozmiar. Producenci doskonale wiedzą, że potrzeby zakładów szklarskich są ogromne, dlatego też zapewniają oni dostęp do wierteł o różnej grubości. Równie ważnym czynnikiem jest materiał, z jakiego wykonane są wiertła do szkła. Za przykład może posłużyć tu szkło hartowane. Do wiercenia w nim koniecznością są diamentowe wiertła do szkła.

Szczypce w pracy szklarza

Szklarz powinien mieć szczypce. To te produkty, dzięki którym można wyłamać szkło. Na ogół użytkowane są przez zakłady zajmujące się szklarstwem artystycznym, ale nie tylko. Aczkolwiek, nie tylko.Szczypce szklarskie można podzielić na kilka rodzai:

  • te zwyczajowe, służące do łamania cienkiego szkła,
  • szczypce służące do łamania szkła grubego,
  • szczypce artystyczne,
  • szklarskie.

Kątowniki do szkła

Szklarz nie może zapomnieć o tym, że w codziennej pracy przydać mu się może również kątownik. W czym pomagają kątowniki? To właśnie dzięki nim w łatwiejszy sposób będzie można doprowadzić do cięcia szkła – w szczególności, jeżeli komuś zależy na tym, aby nadać mu charakterystyczny kształt. Kątowniki wyróżnia trwała obudowa, odporność na ścieranie, a także klipsy pomagające przytrzymać materiał, odpowiednie długości przystosowane do wymiarów handlowych sprzedawanego szkła.

Jakie narzędzia w swojej codziennej pracy wykorzystuje jeszcze szklarz? Nie można zapomnieć o klejach różnego rodzaju, dzięki którym szkło będzie można przytwierdzić do poszczególnych powierzchni, np. metalu.